خرید انواع شمش قلع خالص با قیمت فوق العاده☎️ | آشنایی با شمش قلع و انواع آن

شمش قلع چیست

اگر به دنبال اطلاعاتی در رابطه با شمش قلع  و خرید قلع و یا قیمت قلع هستید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. با ما همراه باشید تا اطلاعات کاربردی و کاملی را در این مورد در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.


همان طور که می‌دانید، یکی از قدیمی‌ترین فلزاتی که توسط بشر کشف شده است، قلع می‌باشد. در بسیاری از آلیاژها، فلز قلع از آلیاژهای پرکاربرد است که می‌توان به برنز اشاره کرد. اغلب تجهیزاتی که از روی، فولاد و سرب ساخته می‌شوند، به منظور جلوگیری از خوردگی، قلع اندود می‌گردند. بر روی پوسته‌ی زمین، قلع به عنوان ۴۹ امین عنصر فراوان شناخته شده است و لازم است بدانید که این فلز از نوعی سنگ معدن استخراج شده و از آن استفاده‌های مختلفی می‌گردد.

مطالعه بیشتر: خرید و قیمت شمش قلع مالزی

در مطالب بالا، به طور کلی در رابطه با فلز قلع توضیح دادیم. در این مقاله قصد داریم شمش قلع را معرفی کرده و اطلاعات مفیدی را در رابطه با خرید و قیمت آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با ما همراه باشید تا در پایان مقاله همه‌ی آن چه که باید را در مورد آن بدانید.

معرفی فلزی کاربردی در صنعت

 

همه ی آن چه که باید در مورد شمش قلع بدانید

همان طور که در بخش ابتدایی توضیح دادیم فلز قلع از فلزهای پرکاربرد در آلیاژها می‌باشد. در این بخش از مقاله قصد داریم در رابطه با شمش آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

دانستید فلز قلع از اولین فلزاتی به حساب می‌آید که توسط بشر کشف شد. این فلز کاربردهای بسیار زیادی دارد اما مهم‌ترین آن محم‌سازی این فلز در مس می‌باشد، به گونه‌ای که در ۳۵۰۰ سال قبل از میلاد، از این فلز در وسایل مسی استفاده می‌شد. البته لازم است بدانید که تا ۶۰۰ سال قبل از میلاد، از این فلز جهت کار خاصی استفاده نمی‌شد.

برنز و همچنین آلیاژ مس_قلع قابلیت تیز کردن داشته و به اندازه‌ی کافی از سختی بالایی برخوردار هستند، به گونه‌ای که قابلیت این را دارند که از آن برای ساخت لبه‌های برنده استفاده کنند. لبه‌های برنده به منظوره استفاده در شکار و اسلحه، ابزار ساخت و ساز ساخته شده است. همچنین جالب است بدانید، جدایی جغرافیایی که میان ملت‌های مصرف‌کننده و تولیدکننده قلع اتفاق افتاد، بر روی الگوهای مسیرهای تجاری اولیه، تأثیر بسیار زیادی داشت.

شمش قلع خالص به عنوان آلیاژ با دیگر فلزات و یا به عنوان پوشش محافظ استفاده می‌شود. این فلز کاربردهای بسیار متنوعی دارد که به طور خلاصه می‌توان به لحیم کاری در اتصالات لوله، لحیم کاری رساناهای الکتریکی، پوشش ظرف‌های استیل، یاتاقان و دیگر آلیاژها جهت استفاده‌های متنوعی کاربردی است.

پیش از آن که به سراغ موضوعات بعدی مانند خرید و قیمت شمش قلع برویم، لازم است بدانید که قلع در جامعه‌ی صنعتی، نقش بسیار حیاتی دارد.

اهمیت قلع در صنعت

 

آشنایی با چگونگی ساخت شمش قلع و ویژگی های آن

در بخش قبلی مطالبی را توضیح دادیم تا به طور کلی با این فلز آشنا شوید، در این بخش از مقاله قصد داریم در رابطه با شمش و چگونگی ساخت آن و همچنین ویژگی‌های آن مطالبی را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

همان طور که می‌دانید فلز دست نخورده یا فلز قلع اولیه می‌تواند به شکل قالب، شمش و میله باشد. به این منظور در وزن‌های ۵۰ کیلوگرمی و یا کمتر از این مقدار ریخته‌گری شده و پس از آن فروخته می‌شود. اگر در جایی شنیدید که قلع درجه یک است، منظور قلع خالص تجاری است که مقدار قلع آن حداقل ۹۹/۸ درصد می‌باشد. البته درجان بالاتری هم وجود دارد که می‌توان به الکترولیت اشاره کرد و در آن حداقل مقدار قلع ۹۹/ ۹۵ درصد بوده و یا حتی می‌تواند تا ۹۹/۹۸ درصد هم برسد.

از مواد قلعی در درجه‌ی بالا، شمش قلع توسط ماشین آلات پیشرفته تولید می‌شود. استفاده از مواد با درجه‌ی بالا و همچنین ماشین آلات پیشرفته به این منظور است که ضمانت شود استانداردهای آن از نظر کیفیت در بالاترین درجه هستند.

در ساخت آلاژها با کیفیتی بالا، مواد فوق رسانا، نیمه رساناها، لحیم‌کاری و بسیاری موارد دیگر از این ماده استفاده می‌شود و لازم است بدانید که عمده‌ی کاربرد آن در همین زمینه‌ها می‌باشد. لازم است بدانید که این شمش‌ها سبک بوده و از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار می‌باشند.

در بخش بعدی در رابطه با انواع شمش صحبت خواهیم کرد. در بخش‌های بعدی مقاله، مطالب کاربردی و مفیدی را خواهید خواند.

ساخت شمش قلع و ویژگی‌های آن

 

 

آشنایی با انواع شمش قلع

در بخش قبلی این فلز را معرفی کردیم و دانستید که در صنعت کاربردهای بسیار زیادی دارد. مهم‌ترین کاربرد آن را بیان کردیم و سعی کردیم شما عزیزان را از اهمیت این فلز، آگاه کنیم. در این بخش از مقاله قصد داریم انواع آن را نام برده و در بخش‌های بعدی به توضیح جداگانه‌ای در مورد هر کدام بپردازیم.

شمش قلع به دو دسته‌ی جداگانه تقسیم می‌شود: دسته‌ی اول سرب‌دار و دسته‌ی دوم بدون سرب.

این دو دسته آلیاژهای متفاوتی دارند و سیم لحیم نیز از چنین ویژگی برخوردار بود. در تولیدات انبوه از این شمس استفاده می‌شود و همان طور که گفتیم کاربردهای بسیار زیاد و متنوعی دارد. در واقع اگر بخواهیم در رابطه با طرز استفاده‌ی آن توضیح دهیم، باید بگوییم که برای لحیم ‌کاری به جای این که از هویه و سیم قلع استفاده شود، در حمام با استفاده از پروفایل حرارتی، شمش را ذوب کرده و با عبور از موج قلع، عملیات لحیم کاری انجام می‌شود. جهت لحیم کاری قطعات DIP، از این روش استفاده می‌شود.

هر کدام از دسته‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند و از این رو قصد داریم در بخش‌های بعدی مقاله هر کدام را به طور جداگانه توضیح دهیم.

شمش سرب‌دار و بدون سرب

 

شمش قلع سرب دار و ویژگی های آن

در این بخش از مقاله مطالبی را در رابطه با نوع سرب‌دار شمش توضیح خواهیم داد و ویژگی‌ها و کاربردهای آن را به طور کامل بیان خواهیم کرد. ما با همراه باشید تا با این دسته از شمش بیشتر آشنا شوید.

نوع سرب‌دار پرفروش‌ترین نوع شمش می‌باشد و لازم است که بدانید آن را با شمش ۶۳٫۳۷ درصد می‌شناسند. در واقع این درصد نشان‌دهنده‌ی این است که در ترکیب آن از ۳۷ درصد سرب و از ۶۳ درصد قلع استفاده شده است. امکان استفاده از این نوع شمش در دماهای بسیار بالا وجود دارد و علت آن هم این است که این نوع از شمش از اکسیده شدن جلوگیری می‌کند. به دلیل این ویژگی شمش سرب‌دار، از آن در انواع حمام قلع استفاده می‌شود.

همچنین لازم است بدانید که شمش قلع سرب‌دار را در آزمایشگاه‌های معتبر آزمایش می‌کنند و در نهایت محصولی مطمئن و باکیفیت ارائه می‌شود. در ایران این نوع از شمش بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. از این محصول به دلیل قیمت بسیاری مناسبی که دارد، در صنایع الکترونیک، دستگاه‌های اتومات و تمام اتومات استفاده می‌شود. یکی دیگر از کاربردهای این نوع از شمشکه بسیار مهم است، لحیم کاری بردهای الکتریکی می‌باشد و جهت لحیم کاری با سرب بسیار مناسب می‌باشد.

همان طور که گفتیم شمش قلع سرب‌دار کیفیت بسیار بالایی دارند و از مزیت‌های آن‌ها می‌توان به کاهش اتصال کوتاه، کاهش تولید تفاله، کاهش خوردگی مس از روی برد و غیره اشاره کرد. در بخش بعدی مقاله به معرفی نوع دیگری از شمش خواهیم پرداخت.

شمش سرب‌دار

 

شمش بدون سرب و ویژگی های آن

در بخش قبلی در رابطه با شمش قلع سرب‌دار صحبت کنیم و ویژگی‌های آن را توضیح دادیم. در این بخش از مقاله قصد داریم نوع دیگری از شمش را معرفی کرده و ویژگی‌های آن را توضیح دهیم. تا پایان بخش همراه ما باشید تا با این نوع از شمش و کاربردهای آن نیز آشنا شوید.

این نوع از شمش نیز جهت لحیم کاری استفاده می‌شود، با این تفاوت که در این مورد لحیم کاری بدون نیتروژن است. این نوع از شمش نیز کاربردهای بسیار زیادی دارد. شمش بدون سرب از خورندگی مس جلوگیری کرده و باعث می‌شود که در حین عملیات لحیم کاری، از تولید خاکستر قلع جلوگیری شود. این لحیم کاری از نوع موجی بوده و لازم است بدانید که در ۲۶۰ تا ۲۷۰ درجه‌ی سانتی‌گراد انجام می‌شود. در این نوع از شمش قلع بدون سرب،، اکسیداسیون قلع کم شده و از این رو نیازی به سرویس و همچنین تمیزکاری دستگاه نمی‌باشد و در نهایت موجب می‌شود که هزینه‌ها کاهش پیدا کند.

شمش بدون سرب و ویژگی‌های آن

 

 

خرید شمش قلع در تهران و تمامی شهرها

در هنگام خرید شمش قلع شما با مدل های مختلفی رو به رو می شوید که هر کدام از لحاظ مشخصات ظاهری تفاوت هایی با یکدیگر داشته و همچنین در سطح کیفی مختلفی نیز قرار دارند برای اینکه خرید مناسبی داشته باشید باید ابتدا مشخص کنید که کدام مدل از این محصول را نیاز دارید زیرا شمش قلع در دو نوع بدون سرب و سرب دار موجود است که نوع بدون سرب معمولا برای لحیم کاری مورد استفاده قرار می گیرد و نوع سرب دار برای صنایع الکترونیک و تولید لوازم برودتی کاربرد دارد و در نهایت با انتخاب وزن شمش قلع مورد نظر می توان خرید مناسبی را انجام داد.

اگر به مجموعه سولدرشمس مراجعه فرمایید می توانید انواع شمش قلع را در ابعاد و وزن های مختلف و متنوعی مشاهده کرده و در پایان محصول مورد نیاز خود را به راحتی سفارش دهید و درصورتی که برای قیمت قلع و همچنین خرید قلع نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید کارشناسان ما در مجموعه سولدرشمس آماده مشاوره به شما مشتریان عزیز می باشند.

 

خرید قلع در اشکال مختلف

نحوه محاسبه قیمت شمش قلع چگونه است؟

قیمت شمش قلع به مواردی همچون برند، وزن، عرضه و تقاضا، نرخ ارز، و وضعیت اقتصادی و سیاسی، بستگی دارد. و هر چقدر وزن شمش قلع بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. شمش قلع با درصد خلوص ۲۵%، ۳۳%، ۶۳% و ۹۹٫۸٪ در کارخانه ها تولید شده و به بازار عرضه می گردد این درصدهای متفاوت در خلوص شمش قلع از جمله ویژگی های این محصول است زیرا هر شخصی با توجه به بودجه ای که در نظر دارد می تواند به راحتی درصد مورد نظر و مناسب با بودجه خود را انتخاب نماید.

از جمله دلایلی که برای مشخص شدن قیمت شمش قلع ذکر کردیم عرضه و تقاضا بود. برای اینکه شما این موضوع را راحتر درک کنید به ادامه مقاله توجه نمایید. به طور مثال افزایش عرضه قلع و کاهش تقاضا به دلایلی مختلفی همچون کاهش فعالیت های صنعتی یا کاهش تولید شرکت های خودروسازی می‌تواند منجر به کاهش قیمت قلع خال گردد و از جمله موارد مهم دیگر که در قیمت شمش قلع موثر است تحریم‌های اقتصادی و تغییرات سیاسی در کشورهای تولیدکننده شمش قلع می باشد.

با این تفاسیر نتیجه می گیریم که قیمت شمش قلع با توجه به عوامل متعددی مشخص می گردد.
مجموعه سولدر شمس با سابقه ی طولانی مدت و موفق در این حوزه میتواند پشتیبان و مشاور خوبی به صورت رایگان برای شما مشتریان گرامی باشد.

 

عوامل موثر در قیمت شمش قلع
عوامل موثر در قیمت شمش قلع

 

استعلام قیمت و فروش شمش قلع

در ایران تولید کنندگان داخلی و خارجی بی شماری وجود دارد که انواع قلع با اشکال مختلف را تولید می کنند. قلعی که توسط تولید کنندگان داخلی ساخته می شود از کیفیت بالایی برخوردار است و قابل رقابت با تولیدکنندگان خارجی نیز می باشد. هر چند که قیمت قلع متاثر از شاخص های جهانی است اما قلع ساخت ایران در مقایسه با خارج با قیمت مناسب تری به بازار ارائه می گردد. به منظور آگاهی از شاخص جهانی و همچنین قیمت روز قلع در بازار جهانی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید. اگر قصد خرید شمش قلع، سیم قلع و یا سایر اشکال قلع را دارید می توانید با کارشناسان بخش فلزات صنعتی سولدرشمس در ارتباط باشید.

شماره‌های تماس: ۰۹۱۲۱۹۳۹۹۱۸ — ۰۹۱۲۲۲۳۹۰۰۱ – ۳۳۶۰۵۰۶۶ –  ۳۳۶۰۵۲۴۲

 

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم در رابطه با شمش قلع مطالب جامع و کاملی را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. در ابتدا فلز قلع را معرفی کردیم و در رابطه با تولید آن و ویژگی‌های آن توضیحاتی را ارائه دادیم و پس از آن نیز کاربردهای آن را به صورت مختصر بیان کردیم. دانستید که شمش این فلز در واقع همان فلز قلع دست نخورده‌ی اولیه می‌باشد که می‌تواند در شکل‌هایی همچون میله، شمش و قالب باشد. در رابطه ساخت آن توضیحاتی را ارائه دادیم و دانستید که برخی از تولیدی‌های معتبر این شمش، در تلاش‌اند که با آزمایش‌های کافی، شمشی باکیفیت را تولید کنند.

پس از آن انواع شمش قلع را معرفی کردم و در هر بخش به طور جداگانه به معرفی شمش سرب‌دار و شمش بدون سرب پرداختیم و ویژگی‌ها و کاربردهای هر کدام را بیان کردیم. امیدواریم که با خواندن مطالبی که در رابطه با شمش فلز قلع در این مقاله بیان شد، توانسته باشیم اطلاعات شما را در این مورد بالا برده باشیم.

شمش فلز قلع

 

 

سوالات متداول خرید شمش قلع

بهترین نوع شمش قلع کدام است؟

بسته به استفاده و نیاز شما، شمش های قلع خالص، مالزی و اندونزی و همچنین قلع سرب دار و بدون سرب محبوب میباشند. ضمنا این شمش ها دارای درصدهای خالصی ۹۹، ۶۳، ۳۳ و ۲۵ هستند.

قیمت شمش قلع چقدر است؟

قیمت قلع به صورت لحظه ای میباشد و بسته به نوع آن و درصد آن متفاوت است، قیمت قلع جهانی یک تن از ۲۰ هزار دلار به بالا میباشد. برای استعلام قیمت تماس بگیرید.

آیا خرید قلع در تهران و شهرستانها میسر میباشد؟

بله، شما مشتریان گرامی میتوانید از تمام نقاط و شهرها با پشتیبانی تماس حاصل کرده و سفارش خود را ثبت نمایید. ضمن دریافت فاکتور رسمی، سفارشات شما بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری ارسال میگردد.

 

 

منابع بیشتر:

www.amazon.com

en.wikipedia.org

 

5/5 - (18 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up