خرید شمش قلع مالزی با بهترین قیمت👌 و کیفیت • سولدر شمس

به طور کلی قلع عنصری نسبتا نادر است که فقط چند کشور در جهان در تولید اصلی این محصول پیشتاز و نامدار هستند. که کشور مالزی هم نیز در این حوزه موفق به صادرات و فروش شمش قلع بوده و در آن جایگاه ویژه ای را در بین سایر کشورهایی از جمله اندونزی ، چین ، کنگو ، تایلند و نیجریه دارد. این نوع شمش به دو دسته آلیاژی و غیرآلیاژی تقسیم می شود. و بیشتر در صنعت هایی مانند ساخت قوطی های حلبی که امروزه بسیار مورد استفاده است به کار می رود. فلز قلع از سنگ معدنهای مختلف و علی الخصوص از سنگ کاسیتریت استخراج می شود. مراحل تولید فلز قلع به این صورت است که ابتدا در کوره و سپس از طریق انجام فرآیندهایی بر روی زغال سنگ به وجود می آید.

 

 

ویژگی های فلز شمش قلع مالزی

 

ویژگی های فلز شمش قلع مالزی

به طور کلی فلز قلع به شکل های متفاوتی می تواند تغییر کند که این تغییر به صورت اشکال ورقه ای، رولی، ساچمه ای و گرد در می آید. شکل ظاهری فلز قلع مالزی در حالت جامد سفید رنگ بوده و همانند آینه می باشد، این عنصر از نظر ویژگی هایی فیزیکی و شیمیایی همسانی بسیاری به دو گروه همسایه ای خود یعنی ژرمانیوم و سرب دارد.
برش شمش های قلع مالزی در اندازه های متفاوت از جمله سی در ده با وزن ۳۰ کیلو گرم و یا نیم کیلویی انجام می گیرد.

موارد استفاده از قلع

فلز قلع از آنجایی که در قیاس با سایر فلزات دیگر سبک و نازک بوده به همین علت شکل دهی به آن بسیار راحت است. و این امر سبب شده تا در صنعت های تولیدی بسیاری مورد استفاده قرار گیرد که در مواردی هم چون تولید زیور آلات، تولید قطعات سرامیکی، شیشه، آینه، صابون، عطر، قوری، شمعدان استفاده می شود. همچنین به علت ویژگی تکه تکه شدن قلع از آن برای پرداخت و آب کاری مس و هم برای شکل دادن به سیم های نازک استفاده می شود. و موردی که ذکر آن خالی از لطف نمی باشد این است که در عین سبک بودن و نازک بودن این فلز در زمان استفاده در تولید ظروف آشپزخانه باعث استحکام و دوام بیشتر در محصول تولید شده می‌شود. ویژگی دیگر قلع مالزی استفاده از آن به عنوان مواد فعال ترجیحی در تولید خمیر دندان است.

 

آلیاژ های فلز قلع مالزی

آلیاژ های فلز قلع مالزی کدامند؟

از فلز قلع نه تنها برای ایجاد پوشش بر روی سایر فلزات استفاده می شود بلکه با ترکیب آن با مس که باعث سختی بیشتر آن می شود. اسلحه و ملزومات جنگی و وسایل شکار می سازند و روانه بازار می کنند، از دیگر استفاده این فلز در کمک رسانی به ساخته شدن ابزار می توان ساخت لبه های تیز و برنده را مثال زد.
مورد دیگر اینکه به دلیل ویژگی زیبایی شناسی و در عین حال قیمت مناسب و نسبتا ارزان این فلز در طراحی دکوراسیون داخلی نیز بسیار پر کاربرد و پرطرفدار شده است. شاید قبل تر از این، فلز قلع فقط برای ساخت لوازم اشپزخانه و یا قلع اندود کردن ظروف مورد استفاده قرارمی گرفت اما امروزه به روش های متفاوت و نو آورانه استفاده‌ های بسیار زیادی از این فلز می شود. که در ادامه به بخشی از آن می پردازیم؛
شاید برایتان جالب باشد که بدانید استفاده از فلز قلع و همچنین فلز نقره برای ساخت آمالگام ترمیمی دندان عنصری ضروری می باشد. بین تمام فلزاتی که برای امالگام دندان استفاده می شود درصد استفاده از فلز قلع ۲۵ الی ۲۷ میباشد. پس این درصد به خودی خود اهمیت ویژه و مهم استفاده از این فلز را مشخص می کند فلزات دیگر که این روند را کامل می‌کنند عبارتند از: نقره، جیوه، قلع و اندکی روی و مس که البته گاهی اوقات از فلزات دیگر مثل روی، پالادیوم، ایندیوم و سلنیوم نیز استفاده می کنند.

 

کاربرد فلز قلع مالزی در ساخت جواهرات

کاربرد فلز قلع در ساخت جواهرات

بهتر است بدانید که این فلز قلع مالزی دارای کاربردهای متفاوتی در صنایع گوناگون است که فقط بخشی از این کاربردها را در این مقاله نام برده و توضیح داده ایم. این فلز به دلیل انعطاف پذیری بسیار بالا می تواند به اشکال مختلف تبدیل شود به همین علت در ساخت طلا و جواهرات نیز بسیار پر کاربرد می باشد.

 

پودر قلع مالزی چیست و چگونه تولید می شود؟

عنصر پودر قلع مالزی در سنگ های معدنی همچون سنگ کاسیتریت یافت می شود. درصد وجود عنصر پودر قلع در این سنگ حدود ۸۰ درصد است. لازم به ذکر است بدانید که پودر قلع مالزی در جاهای مختلفی هم چون بستر رودخانه های پر آب و یا حتی در بستر رودخانه های خشک و قدیمی و همچنین در نهشته های ابرفتی نیز وجود دارد. نکته جالب در رابطه با این موضوع که اگر در طول گذشت زمان سنگ معدن کاسیتریت که سرشار از عنصر قلع می باشد دچار فرسایش شود حاصل این فرسایش فلز قلع خواهد بود. که البته به جز فلز قلع سایر فلزاتی که حاوی عنصر قلع نیز می باشد حاصل می شود.

در ادامه برویم به سراغ چگونگی تولید این پودر؛ در آغاز تولید پودر قلع مالزی بهتر است قلع با خالصیت کمتری تولید گردد. برای انجام این کار باید قلع را با دمای ۲۰۰۰ الی ۲۵۰۰ درجه فارنهایت و با وجود عنصر کربن ذوب کرد، و سپس باید این قلع ناخالص را با روش­‌های مناسب به خوبی تصفیه کرد. در نتیجه قلع به وجود آمده، خلوصی بیش از ۹۹ درصد را دارا می باشد. در پایان همه ی این اتفاقات و پیاده سازی تمام فرایندهای مختلف و مخصوص خود این فلز، به پودر قلع مالزی یا شمش قلع مالزی تبدیل می شود و کاربرد این پودر در صنایعی هم چون لحیم کاری می باشد.

 

خرید عمده شمش قلع مالزی

پیشینه شمش قلع

به استناد سازمان تجارت جهانی قلع مالزی در سال ۲۰۱۸ توانست رتبه دوم‌ صادرات قلع جهان را فتح کند. کشور مالزی با دارا بودن ۵ درصد از ذخایر معدنی قلع دنیا رتبه یازدهم را در تولیدات معدنی در جهان کسب کرده است. شاید دانستن اینکه رتبه اول این رده برای صادرات چه کشوری است، برایتان خالی از لطف نباشد. که در اینجا باید گفت کشور چین در رتبه اول قرار دارد و پس از آن کشور مالزی در سکوی دوم واردکننده سنگ و کنسانتره قلع دنیا می باشد. و در بین بازار جهانی صادرکنندگان، شمش قلع مالزی جایگاه ویژه و مخصوص به خود را دارد. و اما در مورد واردات شمش قلع ایالات متحده امریکا در رتبه اول به‌ عنوان بزرگترین واردکننده، بخش بسیار عظیمی از نیاز خود را از شمش قلع مالزی تامین می کند.

 

وزن اتمی و ویژگی های شیمیایی

وزن اتمی قلع مالزی به طور متوسط ۱۱۸،۷۱۰ گرم و تراکم آن نیز ۷٫۲۸۷ گرم در سانتی متر مکعب است. نقطعه ی ذوب شمش قلع مالزی برابر با ۹۳/۲۳۱ بوده و در دمای محیط به صورت جامد است.
عنصرهای اصلی که فلز قلع مالزی را از خالصی در می آورند عبارتند از سرب، آنتیموان، مس، بیسموت، آهن و آرسنیک. قلع دارای دو اصلاح آلوتروپ است.
همانطور که گفته شد به این علت که قلع مالزی یک فلز با دمای ذوب پایین می باشد. در نتیجه به راحتی می تواند در قالب اشکال مختلف درآید که به این منظور در فرآیندهای شکل دهی مانند نورد و فشار به خصوص در اسیدهای آلی ضعیف، میزان خوردگی آن بسیار کم می باشد. که این امر باعث شده که محصولات آن خصوصاً به عنوان ماده ای پوشاننده برای صنایع غذایی غیر سمی و عاری از طعم استفاده شود.

 

 

قیمت شمش قلع مالزی

قیمت شمش قلع مالزی چگونه محاسبه می‌شود؟

به طور کلی قیمت شمش قلع مالزی سرب دار و بدون سرب مانند قیمت آهن، به مواردی هم چون قیمت جهانی شمش قلع، سرب و قیمت دلار بستگی دارد. اما موضوعی مانند میزان خالصیت شمش قلع مالزی و کیفیتی که دارد بر روی قیمت آن تاثیر گذار می باشد، در نتیجه این عنصر بنا به وابستگی به مواردی که ذکر شد قیمت واحدی را ندارد و قیمت آن به صورت قیمت روز محاسبه می شود. که شما مخاطبان عزیز می توانید برای استعلام قیمت با کارشناسان سولدرشمس در تماس باشید.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up